Golf aan autobranden treft ook bedrijventerrein Het Broek

Arnhem wordt momenteel geteisterd door een reeks aan autobranden. Alleen al afgelopen maand werden 25 auto’s in Arnhem door brand verwoest. Ook op bedrijventerrein Het Broek brandde deze week een auto uit.

Maandagnacht om 00.47 uur brak er brand uit in een auto aan de Pieter Calandweg. De auto stond langs de straat geparkeerd. De brandweer was snel ter plaatse, maar het voertuig brandde geheel uit.

De brandweer had even daarvoor ook al een auto geblust in de Broekstraat. De politie onderzoekt de toedracht van de branden, maar gaat uit van brandstichting.

“Over een mogelijk motief of verband kunnen we nog niets zeggen, dat maakt deel uit van het onderzoek”, liet woordvoerder Nine de Haas van de politie weten aan Omroep Gelderland. “We willen voorkomen dat alle autobranden van de afgelopen tijd op één stapel worden gegooid. De motieven achter brandstichting kunnen namelijk zeer uiteenlopend zijn.”

Burgemeester Marcouch roept getuigen op om zich te melden: “Het heeft impact op eigenaren van de auto’s en de veiligheid van omwonenden. De politie kan in haar onderzoek alle info gebruiken, dus ik roep Arnhemmers op dat wanneer ze iets gezien hebben dat ons kan helpen, het te melden bij de politie of bij Meld Misdaad Anoniem.”